Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

EDESOB ÇALIŞMALARI - Edirne Meydan
   
 

Emin İNAĞ ¬

Emin İNAĞ

 EDESOB ÇALIŞMALARI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 20.01.2012 - 12:33:02 


Değerli okuyucular esnaf ve sanatkar dostlarım;


Bu yazımızdan itibaren, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak belirlediğimiz hedefler ve çalışmalarımız hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Edirne ESOB yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile beraber esnaf ve sanatkarlarımızın genel gelişimlerine yönelik belirdiğimiz hedefler ve bu hedefler çerçevesinde yaptığımız çalışmalar uzun bir yazı dizi olacak. 5362 sayılı yasa tarafından Birliğe yüklenen en önemli görev meslek odalarının işleyişlerini kontrol etmektir. Ancak EDESOB olarak meslek odalarımıza destek olmak amacıyla esnaf ve sanatkarlarımızın gelişimlerine yönelik çalışmalar yaparak ekonomik yönden güçlenmelerine yardımcı olmayı en önemli hedef olarak belirledik. Bu kapsamda Edirne ilimizde lokomotif sektör olan Turizm konusunda yoğun çalışmalar yapmaktayız. Hepinizin bildiği üzere Edirnemizin tanıtımında çok önemli bir değer olan Edirne Tava Ciğer’in tanıtımına 2002 yıllında katılmaya başladığımız fuarlar ile başladık. Tava Ciğerci esnafımızın da büyük desteği ile Edirne Tava Ciğer bugünkü yerine kavuşmuştur. Edirne denince akla ilk gelen yiyecek olma özelliği kazanmıştır. Edirne Tava Ciğerin tanıtımı konusunda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Edirne Belediye Başkanlığı’nın yoğun çalışmaları ile Selimiye Camii ve Kırkpınar UNESCO listesine girmeyi başardı. Yabancı turistlerin Edirne’ye gelmesi bakımından çok önemli olan bu çalışmada başta Belediye Başkanımız Sayın Hamdi Sedefçi olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarız. Biz Edirne ESOB olarakta elimizi taşın altına koyduk ve çalışmalarda sonuna kadar Belediyemiz ile beraber hareket ettik.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bizim belirlediğimiz turizm hedefi ise “Lalapaşa’dan Enez’e Kültür ve Deniz turizmi” sloganı ile özetlenebilir. Bu slogan çerçevesinde çeşitli projeler ve çalışmalar yapmaktayız. Edirne yüzyıllardır medeniyetlere ev sahipliği yapmış çok önemli bir yerleşim merkezidir. Ve bölgemize adını vermiş olan Traklara ait yüzlerce eser bulunmaktadır. Bu eserleri turizme kazandırdığımızda ilimize gelecek turist sayısındaki artış hayallerimizi zorlamaktadır. Bu konuda Prof.Dr. Engin Beksaç ile çeşitli projeler hazırladık ve hazırlamaktayız. Hazırlayıp sunduğumuz projelerden biri olan “Bana Trakları Anlat” isimli projeyi Avrupa Birliği’ne sunduk. Umut ediyorum ki projemiz kabul edilecek ve hedefimiz doğrultusunda atacağımız adımlar için finansal kaynağı da Avrupa Birliğinden sağlamış olacağız. Proje hakkında detaylı bilgiyi sonraki yazılarımda vereceğim. Edirne ESOB olarak oluşturduğumuz AB ofisinde toplam 5 adet proje sunduk tüm projeleri detaylı olarak anlatacağım. Avrupa Birliği’ne sunduğumuz projelerin bizim için bir diğer önemi de Türkiye’nin Avrupa Birliğine ödediği katılım paylarının tekrar ülkemiz dönmesinde katkımız olduğunu düşünmekteyiz.

Sevgili dostlarım bu yazıda ilk hedefimiz olan turizm konusunda yaptığımız çalışmalara giriş yaptık. Sonraki yazılarımızdan belirlediğimiz hedefler ve hazırladığımız projeleri anlatmaya devam edeceğiz. Görüşmek üzere sağlıcakla kalın. 
1 2 3 4 5   Bu Yazıya Toplam 26 Puan Verildi
 Kaynak :  Edirne Meydan

 Kategori  EDİRNE

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Merve Çiçek Vatan

Merve Çiçek Vatan ¬
MESELE ŞU Kİ...

İnci Küpeli Kız

İnci Küpeli Kız ¬
DİLİ SEVDAYA LAL…

Hakan İNCİ

Hakan İNCİ ¬
TRAKYA KALKINMA AJANSI

Fatma BAYKO

Fatma BAYKO ¬
B İ Z İ M H İ K A Y E M İ Z

Nevser ERASLAN

Nevser ERASLAN ¬
Benim kılavuzum vicdanımdır !

Serap Girgin BAYKAL

Serap Girgin BAYKAL ¬
AB 2015’e yeniliklerle MERHABA dedi

Hey gidi Karadeniz

Hey gidi Karadeniz ¬
İnşaat dünyasından özel röportajlar...

Emin İNAĞ

Emin İNAĞ ¬
EDESOB ÇALIŞMALARI

Meydan Özel Röportaj

Meydan Özel Röportaj ¬
Edirne OSB yatırımcısını bekliyor
 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Nisan 2015

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 7
 Bugün : 36
 Dün : 229
 Toplam : 261217
 Ip No : 54.159.134.239
     

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.722 2.7269
  Euro 2.2735 2.2886
 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


EDİRNE | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 08.03.2011- Edirne Meydan - Tüm Hakları Saklıdır. 

Bu sitede

Çilem.Net Haber Yazılımı kullanılmaktadır.